MediaTek Helio G91, üstün kamera ve ekran performansı sunuyor

MediaTek‘in Helio G91 yonga seti, bütçe dostu akıllı telefonların performansını ve yeteneklerini artırmayı amaçlayarak piyasaya sürüldü. Üç yıl önceki Helio G88’in yerini alan bu yeni yonga seti, 90Hz’e kadar FHD+ ekran desteği ve 108MP’ye kadar ana kameralar için önemli bir kamera kapasitesi artışı sunuyor. Bu, önceki modelin 64MP desteğine kıyasla büyük bir gelişme.

Helio G91, yoğun görevler için 2.0GHz hıza kadar çıkabilen iki adet Arm Cortex-A75 çekirdeği ve enerji verimliliği için 1.8GHz’de çalışan altı adet Cortex-A55 çekirdeğinden oluşan sekiz çekirdekli bir CPU yapılandırmasına sahip. Bu, performans ve güç verimliliği arasında bir denge sağlıyor. Yonga seti, 8GB’a kadar LPDDR4x bellek ve eMMC 5.1 depolama desteği sunuyor.

MediaTek Helio G91, üstün kamera ve ekran performansı sunuyor

G91’in dikkat çeken özelliklerinden biri gelişmiş kamera desteği. Yonga seti, çeşitli ışık koşullarında daha net ve detaylı fotoğraflar vaat eden 108MP sensörlerin kullanımını mümkün kılıyor. Sensör içi yakınlaştırma yeteneği, düşük ışık performansını iyileştirmeyi ve daha ince detaylarla kayıpsız portre çekimleri sunmayı amaçlıyor. MediaTek, çift kamera bokeh, elektronik görüntü sabitleme (EIS) ve yuvarlanan perde telafisi (RSC) gibi gelişmiş fotoğrafçılığı destekleyen donanım hızlandırıcıları da dahil etti.

G91 ayrıca, gerçek zamanlı güç, termal ve oyun oynama faktörlerine göre CPU, GPU ve bellek performansını optimize eden MediaTek’in HyperEngine oyun teknolojilerine de sahip. Bu, sürekli performans ve daha akıcı oyun deneyimi sağlıyor. Yonga seti, çift 4G VoLTE desteğinin yanı sıra Wi-Fi 5′i de destekliyor.

Ek olarak, G91 GPS hizmeti olmayan alanlarda doğru konum takibi için bir atalet navigasyon motoru ve eller serbest kontrol için sesle uyanma yeteneği gibi sürücü özellikleri içeriyor. Bu teknolojik yenilikler, kullanıcılara yüksek kaliteli bir akıllı telefon deneyimi sunmayı hedefliyor, böylece daha gelişmiş özelliklere sahip cihazlar artık daha uygun fiyatlarla erişilebilir hale geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x